Sprzątanie i dezynfekcja lokali po zalaniu

Sprzątanie i dezynfekcja lokali po zalaniu


Ekstremalne zjawiska pogodowe, które jeszcze kilka lat temu znaliśmy jedynie z filmów katastroficznych lub zdjęć z odległych, tropikalnych zakątków świat, dziś stały się polską rzeczywistością. Co roku mierzymy się ze skutkami zmian klimatycznych – w tym z nawałnicami, burzami, bardzo silnymi wiatrami, rekordowymi upałami.

Ulewa - dezynfekcja

We wtorek w Poznaniu odnotowano rekordowe opady deszczu. Zalało wiele domów, szpitale, centra handlowe. Wiele ulic było nieprzejezdnych, miasto zostało na kilka godzin sparaliżowane. Staliśmy w gigantycznych korkach i po kolana w wodzie na przystankach.


Straż pożarna pomagała wypompowywać wodę z zalanych pomieszczeń, wielu z nas walczyło o każdy centymetr suchej podłogi – wiadra, ręczniki, pompy. Pomagali nam sąsiedzi, znajomi. Uratowaliśmy przed zalaniem, tyle ile się dało, na tyle na ile mieliśmy sił, by wygrać z żywiołem, na ile mieliśmy szczęścia.


Teraz przyszedł czas, by oszacować straty i zlikwidować szkody.

Ulewa - dezynfekcja

Po usunięciu wody, błota i szlamu z piwnic i innych pomieszczeń koniecznie trzeba zadbać o skuteczną dezynfekcję, by zapobiec nagłemu rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych.
Zabieg dezynfekcji, co ważne, można przeprowadzić jeszcze przed całkowitym osuszeniem pomieszczeń.


Jesteśmy gotowi pomóc w usuwaniu skutków zalania. Wykonujemy specjalistyczne sprzątania pomieszczeń – usunięcie tego, co naniosła woda (szlam, błoto, szczątki roślin i inne). Dezynfekujemy metodą oprysku lub zamgławiania, co sprawi, że przestrzenie te będą bezpieczne dla przebywających w nich osób. Stosujemy również ozonowanie, które przeprowadzone w odpowiednich warunkach, fachowo i przy dokonywaniu pomiarów stężenia ozonu w pomieszczeniach dezynfekowanych jest metodą bardzo skuteczną.Warto również, w celu uzyskania najlepszego efektu na zakończenie wykonać dezodoryzację – pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.Jeśli woda w pomieszczeniach utrzymywała się dłużej, wsiąkła w struktur budynku można przyspieszyć proces schnięcia poprzez zastosowanie osuszacza. Osuszacz wstawiamy do pomieszczenia na kilka lub kilkanaście dni, w zależności od poziomu wilgotności.

Wystarczy do nas zadzwonić. Dobierzemy najlepszą metodę, doradzimy.

OSUSZACZ
WYNAJEM
Cena 80,00 zł / doba.

Zapytania 724 777 091

Parametry sprzętu:

  • wysoka wydajność do 50l/24 h
  • filtr powietrza
  • elektroniczny panel sterowania z wyświetlaczem pozwalający na kontrolę temperatury i wilgotności powietrza, licznika godzin pracy oraz prędkości pracy wentylatora
  • elektroniczny higrostat pozwalający zadać i utrzymywać parametry klimatyczne
  • możliwość ustawienia czasu automatycznego wyłączenia się lub włączenia się urządzenia
  • Pobór mocy: 900 W
  • Maksymalna wielkość pomieszczenia do suszenia: 40 m2