Karaczany

Karaczany


Opis szkodnika

Karaluchy są silne i szybko uodparniają się na nowe, wynajdywane przez człowieka, trucizny. Lubią ciepło i wilgoć. Im wyższa temperatura w pomieszczeniu – tym szybszy jest ich cykl rozwojowy, który wahać się może (w zależności od warunków) od 3 tygodni do… 1 roku. Samica w ciągu całego życia składa ok. 300 jaj.

Karaczany są nosicielami zarazków gruźlicy, tyfusu, cholery oraz larw nicieni. Są więc nie tylko szkodnikami gospodarczyn ale i sanitarnymi.

Karaczany należą do rzędu owadów z podgromady uskrzydlonych, liczącego około 3600 gatunków, z których zaledwie kilkanaście żyje w Europie środkowej. Przed paruset milionami lat żyły w lasach i stanowiły połowę ówcześnie żyjących owadów; dziś  to zaledwie 0,3 procent. Żyją dziś przeważnie w krajach tropikalnych i subtropikalnych. Należą do owadów lądowych, wszystkożernych i słabo latających. Kilka gatunków związało swoją egzystencję z człowiekiem.

Tam, gdzie obok karaluchów pojawią się znacznie mniejsze, lżejsze i dobrze wspinające się prusaki, po pewnym czasie giną karaluchy. Samica prusaka jest płodniejsza, a jego rozwój szybszy niż karaluchów.

Jeśli decydujemy się wydać walkę karaluchom za pomocą środków w oprysku , musimy pamiętać, że nie jest to akcja jednorazowa, ale stała kampania, powtarzana co 7-8 tygodni – w przypadku karaluchów. Przy działaniu indywidualnym po najstaranniejszym zalepieniu szpar, odizolowaniu się od sąsiednich mieszkań i przeprowadzeniu akcji dezynsekcyjnej może przedostać się do nas jakaś wędrująca para karaluchów i walkę trzeba będzie zaczynać od początku.

Aby temu zapobiec proponujemy Państwu dezynsekcję metodą żelowania. Metoda ta polega na umieszczeniu nowoczesnego preparatu  o konsystencji pasty do zębów w trudno dostępnych miejscach w których najchętniej przebywają owady . Właściwie rozmieszczony żel w niczym nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu lokalu a trwale  go zabezpiecza. Z naszego doświadczenia wynika że po zabiegu nasi stali klienci potrzebują ponownej interwencji po upływie roku do dwóch lat. Producenci zapewniają że preparat jest aktywny do 6 miesięcy. Jest to najlepszy sposób zwalczania karaluchów i karaczanów  zapewniający dużą skuteczność i wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu.

Nasza firma na terenie Poznania wykonała zabezpieczenia  12 kondygnacyjnych budynków i bloków 180 mieszkaniowych i po upływie kilku lat możemy się pochwalić całkowitą likwidacją populacji karaczanów i karaluchów.

W przypadku zleceń obejmujących całe budynki wielomieszkaniowe udzielamy rocznej gwarancji, bezpłatnie wykonujemy oprysk części wspólnych budynku i udzielamy atrakcyjnych rabatów w zależności od ilości lokali mieszkalnych w budynku (warunkiem jest wykonania zabiegu we wszystkich lokalach w budynku)

Zapraszamy!