Karaczany

Karaluchy – Poznań

Zwalczanie karaczanów, prusaków i karaluchów

Masz już dość nieproszonych gości w Twoim domu? Karaczany uprzykrzają Ci życie? Postaw na specjalistów z Poznania od zwalczania owadów! Oferujemy pełną skuteczność działania, atrakcyjne ceny, a także fachowe doradztwo przy wyborze odpowiedniej metody walki z prusakami i nie tylko. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest kompleksowe zwalczanie szkodników. Dołożymy wszelkich starań, aby uporać się z problemem w Twoim domu lub mieszkaniu. Skontaktuj się z nami już dziś!


Opis szkodnika

Karaluchy są silne i szybko uodparniają się na nowe, wynajdywane przez człowieka, trucizny. Lubią ciepło i wilgoć. Im wyższa temperatura w pomieszczeniu – tym szybszy jest ich cykl rozwojowy, który wahać się może (w zależności od warunków) od 3 tygodni do… 1 roku. Samica w ciągu całego życia składa ok. 300 jaj.

Karaczany są nosicielami zarazków gruźlicy, tyfusu, cholery oraz larw nicieni. Są więc nie tylko szkodnikami gospodarczymi, ale i sanitarnymi.

Karaczany należą do rzędu owadów z podgromady uskrzydlonych, liczącego około 3600 gatunków, z których zaledwie kilkanaście żyje w Europie środkowej. Przed paruset milionami lat żyły w lasach i stanowiły połowę ówcześnie żyjących owadów. Dziś  to zaledwie 0,3 procent. Żyją przeważnie w krajach tropikalnych i subtropikalnych. Należą do owadów lądowych, wszystkożernych i słabo latających. Kilka gatunków związało swoją egzystencję z człowiekiem.

Tam, gdzie obok karaluchów pojawią się znacznie mniejsze, lżejsze i dobrze wspinające się prusaki, po pewnym czasie giną karaluchy. Samica prusaka jest płodniejsza, a jego rozwój szybszy niż karaluchów.

Jeśli decydujemy się wydać walkę karaluchom za pomocą środków oprysku, musimy pamiętać, że nie jest to akcja jednorazowa, ale stała kampania, powtarzana co 7-8 tygodni. Przy działaniu indywidualnym po najstaranniejszym zalepieniu szpar, odizolowaniu się od sąsiednich mieszkań i przeprowadzeniu akcji dezynsekcyjnej może przedostać się do nas jakaś wędrująca para karaluchów i walkę trzeba będzie zaczynać od początku.

Aby temu zapobiec, proponujemy Państwu dezynsekcję metodą żelowania. Metoda ta polega na umieszczeniu nowoczesnego preparatu  o konsystencji pasty do zębów w trudno dostępnych miejscach, w których najchętniej przebywają owady. Właściwie rozmieszczony żel w niczym nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu lokalu, a trwale go zabezpiecza. Z naszego doświadczenia wynika, że po zabiegu nasi stali Klienci potrzebują ponownej interwencji po upływie roku do dwóch lat. Producenci zapewniają, że preparat jest aktywny do 6 miesięcy. Jest to najlepszy sposób zwalczania karaluchów i karaczanów, zapewniający dużą skuteczność i wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu.

Nasza firma na terenie Poznania wykonała zabezpieczenia 12-kondygnacyjnych budynków i bloków 180-mieszkaniowych i po upływie kilku lat możemy się pochwalić całkowitą likwidacją populacji karaczanów i karaluchów.

W przypadku zleceń obejmujących całe budynki wielomieszkaniowe udzielamy rocznej gwarancji, bezpłatnie wykonujemy oprysk części wspólnych budynku i udzielamy atrakcyjnych rabatów w zależności od ilości lokali mieszkalnych w budynku (warunkiem jest wykonanie zabiegu we wszystkich lokalach w budynku)

Zapraszamy!