Pluskwy

Skuteczne sposoby na pluskwy – Poznań i okolice

Obawiasz się, że w Twoim mieszkaniu pojawiły się pluskwy? A może prowadzisz hotel lub pensjonat i nie możesz sobie pozwolić, by pluskwy odstraszyły Twoich gości? Zaufaj nam! Mamy profesjonalny sprzęt, wiedzę i doświadczenie, które gwarantują skuteczność naszych działań. Usuwanie pluskiew z nami jest proste i bezpieczne. Oferujemy kompleksowe rozwiązania, które pozwalają pozbyć się pluskiew na długo. Zapraszamy klientów z całego Poznania i okolic!

Zwalczanie pluskiew w Poznaniu

Pluskwy stały się powszechnym problemem dużych miast. Częste podróże, przejazdy pociągami i autobusami, noclegi w hotelach, wspólne szatnie pracownicze zwiększają ryzyko przywiezienia do domu pluskiew. Nie czekaj, zrezygnuj z domowych sposobów. Skontaktuj się zn mai, gdy tylko zauważysz pluskwy w mieszkaniu. Postaw na radykalne, ale jedyne skuteczne rozwiązanie – zamów zabieg na pluskwy, który zapewni Ci bezpieczeństwo i spokojny sen. 

Skuteczny sposób na pluskwy

Zadzwoń do nas, a dowiesz się, jaki sposób na pluskwy w Twoim przypadku będzie najskuteczniejszy. Zapoznaj się z materiałami informacyjnymi na naszej stronie. Tylko konsekwentne działanie pozwoli Ci pozbyć się pluskiew w domu. Czujesz się bezsilny? Nie wiesz, od czego zacząć? Pomożemy Ci! Zadzwoń do nas jeszcze dziś!


JAK WYGLĄDA PLUSKWA?

Pluskwa jako owad bardzo uciążliwy dla człowieka Pluskwa domowa (cimex lectularius) należy do rzędu pluskwiaków z rodziny pluskwowatych. To niewielki owad (dorosła pluskwa ma do 5 mm) o czerwono-brunatnym, silnie spłaszczonym, owalnym ciele. Owady najczęściej spotyka się w mieszkaniach, domach, a także w środkach komunikacji (autobusy, pociągi), w hotelach, pensjonatach i ośrodkach wczasowych. Pluskwa prowadzi nocny tryb życia, a szczyt jej aktywności przypada na godzinę 1:00 w nocy. To właśnie o tej porze najłatwiej zauważyć pojedyncze owady. Gdy widzimy owady w ciągu dnia, oznacza to, że w mieszkaniu mamy do czynienia z silnie już rozwiniętą populacją. Powszechnie przyjęło się uważać, że owady te najczęściej spotyka się w lokalach zaniedbanych i brudnych. Nic bardziej mylnego. Kosmopolityczny charakter owada sprawia, że można go znaleźć zarówno w najlepszych hotelach, jak i w zaniedbanych mieszkaniach. Dla pluskwy znaczenie ma jedynie żywiciel – człowiek, którego może ugryźć, by napić się krwi.  W tym celu pluskwa przemieszcza się z pokoju do pokoju, z mieszkania do mieszkania i szybko się rozprzestrzenia.

GDZIE SZUKAĆ PLUSKIEW?

Znalezienie pluskwy nie jest łatwe. Owad jest bardzo mały – ma od 1 do 5 mm.  Za dnia pluskwa chowa się w trudno dostępnych i mało widocznych miejscach. Późno w nocy wychodzi z kryjówek i szuka pożywienia. Gdy jednak pluskiew jest bardzo dużo, możemy zaobserwować owady na ścianach i podłodze nawet w ciągu dnia. Dużo łatwiej jest jednak odnaleźć ślady pluskwy w pomieszczeniu, jeśli tylko wiesz, gdzie szukać. Miejsca do spania to miejsca żerowania pluskwy. Szukaj brązowych lub brunatnych kropek na materacu i prześcieradle. Zajrzyj pod materac, przyjrzyj się ramie łóżka – możesz tam zauważyć czarne kropki, a czasem również jaja pluskiew. Dokładnie przyjrzyj się kanapom i fotelom, szczególnie w załamaniach tapicerki, przeszyciach, pod guzikami, pod zagłówkami i podłokietnikami, w skrzyniach i schowkach. Ślady pluskiew można również spotkać na meblach stojących blisko łóżka i kanapy – np. w stolikach nocnych. Za dnia pluskwa chowa się w miejscach ciemnych, trudno dostępnych. Znajdziesz ślady pluskiew wewnątrz gniazdek elektrycznych, za włącznikami świateł,  za listwami przypodłogowymi, za odklejonymi tapetami,  wiszącymi an ścianach zegarami, obrazkami. Te małe owady potrafią również chować się w obudowie komputera, monitora, telewizora i innych urządzeń elektrycznych. Aby mieć pewność, że nie przegapimy pluskiew, warto wezwać specjalistę. Wykwalifikowany technik DDD potrafi stwierdzić obecność owadów nawet przy niewielkiej populacji.

UGRYZIENIA PLUSKWY

Najczęściej pierwszy zauważalnym znakiem obecności pluskiew są ślady po ugryzieniu. Pluskwa żywi się ludzką krwią, a po swojej wizycie na ciele pozostawia charakterystyczne swędzące, zaczerwienione plamki ułożone w lini prostej. Wiele osób jest jednak mało wrażliwa na ugryzienia pluskwy i nie obserwuje u siebie żadnych objawów. Brak śladów ugryzień nie oznacza braku pluskiew.

SKĄD SIĘ BIORĄ PLUSKWY?

czyli jak pluskwa dostaje się do domu, mieszkania lub samochodu… W krajach  rozwiniętych problem pluskiew staje cię coraz większy, a ich populacja rośnie. Związane jest to z gromadzeniem się ludzi w dużych skupiskach (budynki wielorodzinne, wieżowce) oraz zmianą stylu życia (częste podróże służbowe, noclegi w hotelach, wakacje). Transport publiczny jest obecnie jednym z często wskazywanych miejsc rozprzestrzeniania się pluskiew, ale nie jedynym. Pluskwę domową można niestety spotkać również w wielu innych miejscach (np. hotele, hostele, szpitale, miejsce pracy). Pluskwa jest częstą choć niechcianą “pamiątką z wakacji”, której trudno się pozbyć. Coraz częściej źrodłem problemu z pluskwami są używane meble i coraz powszechniejszy trend wymiany i zakupu mebli z recyklingu. Najbardziej ryzykowne jest zabieranie mebli z wystawek przy śmietnikach, gdzie często trafiają meble zasiedlone przez pluskwy. W ostatnich latach coraz częściej obserwuje się wzrost liczby budynków, gdzie zainfekowane pluskwami jest ponad 90% mieszkań. Problem ten to wynik niewiedzy mieszkańców, prób stosowania domowych i amatorskich metod zwalczania pluskwy oraz błędne przeświadczenie, że plusy to problem wstydliwy, efekt brudu i braku higieny. Nie przyznajemy się do tego, że mamy pluskwy. Efektem tego jest szybkie namnażanie się pluskiew, przemieszczanie owadów między mieszkaniami i budowanie odporności na wiele substancji biobójczych źle stosowanych przez nieprofesjonalnych użytkowników. Zadbaj o siebie, o swój spokój i bezpieczeństwo. Zadzwoń już teraz, nie próbuj działać samodzielnie. Zaufaj nam. Zrobimy to najlepiej. 

CZY PLUSKWY SĄ GROŹNE DLA CZŁOWIEKA?

Wszystkie stadia rozwojowe pluskwy żywią się krwią i potrzebują człowieka, by móc rosnąć i się rozmnażać. Nie ma badań, które wskazywałyby, że pluskwy są nosicielami chorób. Mimo to ugryzienia pluskwy mogą być bardzo uciążliwe, szczególnie dla alergików i osób bardzo wrażliwych. Obecność pluskiew w domu i świadomość ich nocnych wędrówek po pościeli powoduje u ludzi duży niepokój lub faktyczny strach, utratę dobrego samopoczucia, a ws skrajnych przypadkach zaburzenie psychiczne (parazytoza urojona). Z uwagi na to, że zdrowie psychiczne człowieka jest równie ważne jak jego zdrowie fizyczne, występowanie pluskwy ma istotne znacznie dla zdrowia publicznego (wg WHO).

ZAMGŁAWIANIE ULV NA PLUSKWY

czyli jak wygląda zabieg dezynsekcji pluskwy Najskuteczniejszym sposobem zwalczania pluskwy w mieszkaniach i hotelach jest zamgławianie – metoda wykorzystująca specjalistyczny sprzęt do wytwarzania “mgły” – bardzo drobne krople preparatu wydmuchiwane z urządzenia. Preparat nanoszony w postaci drobnych kropelek lepiej dociera do miejsc trudno dostępnych, równomiernie osiada na powierzchniach i nie powoduje zacieków czy nadmiernego zawilgocenia pomieszczeń. Przed zabiegiem należy przygotować pomieszczenia zgodnie z instrukcją znajdującą się w dziale MATERIAŁY DO POBRANIA.  Technik DDD upewni się przed przystąpieniem do zabiegu, czy pomieszczenia zostały odpowiednio przygotowane i poprosi wszystkich mieszkańców wraz ze zwierzętami domowymi o opuszczenie pomieszczeń. Czas trwania zabiegu: 30-60 min. Po zabiegu należy pozostawić pomieszczenia nieużytkowane i szczelnie zamknięte na 4 h. Po tym czasie wejść tylko w celu otwarcia okien i pozostawić mieszkanie puste na czas wietrzenia (minimum 30 min). UWAGA! W trakcie i po zabiegu (do wywietrzenia preparatu) w mieszkaniu nie mogą znajdować się ludzie i zwierzęta. Efekt działania środka na pluskwy zauważyć można już  po tygodniu. Jednak jeszcze przez 10-14 dni mogą zdarzać się przypadki pogryzienia przez pluskwy, które wcześniej nie miały potrzeby szukać pożywienia. Po zabiegu warto ograniczyć do minimum sprzątanie pomieszczeń, by nie usuwać zalegającego na powierzchniach aktywnego preparatu trującego pluskwy. PAMIĘTAJ! ZABIEG NALEŻY WYKONAĆ DWUKROTNIE – KOLEJNY PO 21-30 DNIACH

PLUSKWA – JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE?

Instrukcja do pobrania: KLIKNIJ TUTAJ

Materiał audio do wysłuchania:

JAK POZBYĆ SIĘ PLUSKIEW W DOMU? 

Zabieg wykonany przez naszą firmę, specjalistycznymi preparatami i najnowszym sprzętem pozwolą pozbyć się pluskiew dorosłych i larw. Nie ma jednak na rynku preparatu, który skutecznie radziłby sobie z jajami pluskiew. Dlatego też koniecznym jest wykonanie drugiego zabiegu w ciągu 21-30 dni, by wytruć wyklute z jaj larwy. Nie wszystkie przedmioty możemy pokryć preparatem biobójczym zawierającym substancje niebezpieczne. Szczególnie chronione muszą być małe dzieci. Warto wspomóc działanie profesjonalistów dodatkowymi działaniami:

 • odkurzanie – częste odkurzanie z zastosowaniem worków jednorazowych do odkurzacza pozwala zmniejszyć populację owadów we wszystkich stadiach rozwojowych;
 • wyrzucenie mebli zasiedlonych przez pluskwy – czasem warto pozbyć się niektórych mebli, by zwiększyć szanse na powodzenie walki z pluskwami (bardzo zainfekowane meble o skomplikowanej konstrukcji;
 • pranie w temperaturze 60 stopni Celsjusza lub wyższej – ubrania, pościele, ręczniki, pluszowe zabawki warto po pierwszym zabiegu wyprać (włącz program do mocnych zabrudzeń);
 • piekarnik – wygrzewanie przedmiotów w temperaturze 60 stopni Celsjusza przez co najmniej godzinę pozwala również zminimalizować populację pluskiew, zmniejszyć ryzyko dalszego rozwoju;;
 • parownica – wytwarza bardzo wysoką temperaturę, pomoże wygrzać zagłębienia w tapicerkach, stosować przed zabiegiem dezynsekcji, by nie usuwać preparatu biobójczego
 • zamrażalnik– działanie niską temperaturą -20 stopni Celsjusza przez minimum 10 h;
 • bariery i pułapki – szeroka gama barier lepowych i pułapek pozwala zabezpieczyć meble i wyposażenie przed  pluskwami.

Stosowanie metod “domowych” powinno stanowić jedynie wsparcie dla działań profesjonalnej firmy opartych na silnych preparatach owadobójczych. Samodzielne usuwanie pluskiew jest trudnym procesem, który rzadko prowadzi do likwidacji owadów w mieszkaniu.

CZEGO NIE LUBIĄ PLUSKWY

…czyli co zrobić, by nie mieć problemu Nie jest łatwo bronić się przed obecnością pluskwy.  Małe i płaskie owady łatwo przeoczyć. Często dopiero po kilku tygodniach zaczynamy podejrzewać, że mieszkają z nami niechciani lokatorzy. Doradzamy: Jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym :

 • dokładnie uszczelnij mieszkanie, aby zapobiec przedostawaniu się owadów od sąsiadów (kratki wentylacyjne z drobną moskitierą, uszczelki w drzwiach i oknach)

Jeśli masz w planach pobyt w hotel / ośrodku wczasowym:

 • dokładnie obejrzyj łóżko i jego okolice, sprawdź, czy nie ma na materacu i ramie łóżka  brunatnych, ciemnych kropek (śladów strawionej krwi)
 • zabierz ze sobą worki rozpuszczalne na pranie i spakuj do nich odzież przed powrotem do domu, razem z workiem wsadź pranie do pralki
 • za pomocą specjalnej taśmy lepowej na pluskwy zabezpiecz łóżko i walizkę – wylep barierę ochronną wokół

Jeśli masz w planach wymianę mebli:

 • unikaj zakupu używanych mebli, a jeśli już się zdecydujesz – dokładnie przyjrzyj się, czy na meblu nie ma śladów bytowania pluskiew
 • wybierz model łóżka lub kanapy z metalową konstrukcją lub prostą konstrukcją drewnianą i  niezależnym materacem

Reaguj na pierwsze oznaki i podejrzenia  (typowe ślady ukoszeń, znalezione owady). Nie jesteś pewien czy to pluskwa – wyślij nam zdjęcia, a zidentyfikujemy owada i doradzimy najlepsze rozwiązanie.